Intranet společnosti KKCG

Investiční společnost KKCG Finance vlastní našeho stálého klienta, společnost ATLANTIK FT, a koncem roku 2007 přišla za SiteOne s požadavkem na vytvoření intranetu. Projekt prověřil naše schopnosti v oblasti řešení komplexních požadavků – výzvou pro nás bylo hlavně složité nastavení uživatelských práv. Po devíti měsících jsme klientovi předali kompletní intranet, který se nám podařilo zrealizovat za poloviční cenu než je na trhu běžné.

Intranet společnosti KKCG
Vytisknout stránku Doporučit stránku Slovník pojmů

Cíl projektu

KKCG je společnost, která je majetkově propojena s několika dalšími firmami či je vlastní. Pro usnadnění interní komunikace jednotlivých subjektů i mezi subjekty potřebovala vytvořit funkční intranet. Ten měl sloužit k posilování firemní politiky i vnitřnímu marketingu. Klient přišel s poměrně přesnou a rozpracovanou představou zahrnující například i požadavek na dodžení grafického manuálu společnosti.

Popis řešení

Při pohledu na podrobné zadání od klienta se mohlo zdát, že není třeba příliš přemýšlet a stačí konat. Přesto se objevilo několik výzev, se kterými jsme se museli vyrovnat, a projekt přinesl i dost příležitostí přijít s vlastními nápady. Aby intranet skutečně sloužil svému účelu dle přání klienta, museli jsme se popasovat především s technologicky náročnou správou uživatelů. Na intranet přicházejí uživatelé různého typu (lidé na různých pracovních pozicích z různých společností navázaných na KKCG) a každému typu uživatele bylo potřeba intranet přizpůsobit co do zobrazování aktivních prvků. Klientovi jsme navrhli propojení intranetu s aplikací společnosti Anopress, která poskytuje monitoring tisku. Z pohledu uživatelského pohodlí a funkčnosti jsme pak nejvíce pyšní na aplikaci Zasedací místnosti, která pracovníkům společnosti KKCG umožňuje rezervovat si zasedací místnost a celé společnosti maximálně zpříjemňuje organizaci velkého množství meetingů, které se tu konají. Aplikace je propojena s exchange serverem, odkud se do ní nahrávají data.

Dodané služby

Podobné projekty

Zadejte e-mail příjemce:
Vzkaz:
6 + 2 =