Konfigurátor ústředny 2N NETSTAR

V roce 2006 potřeboval náš klient, společnost 2N TELEKOMUNIKACE, vyvinout aplikaci pro sestavování a oceňování nabídek ústředen NETSTAR. Úkolem SiteOne bylo vyvinout konfigurátor, který umožní nabídky sestávající často i ze stovek komponentů sestavovat rychle a efektivně. Během půl roku jsme 2N dodali aplikaci, která nejen odpovídala zadání, ale byla v některých ohledech i revoluční.

Konfigurátor ústředny 2N NETSTAR
Vytisknout stránku Doporučit stránku Slovník pojmů

Cíl projektu

Pro 2N představovaly ústředny NETSTAR vitální produkt, díky kterému se společnost chtěla probojovat na silně konkurenční operátorský trh. Ústředny jsou nicméně natolik složitým produktem, že obchodníci trávili hodiny a dny vymýšlením sestav a oceňováním nabídek. Cílem projektu bylo vytvořit konfigurátor, který je této tíže zbaví.

Popis řešení

Jelikož SiteOne tým dobře zná produkty 2N, bylo nám jasné, že stojíme před zapeklitým úkolem. Počet komponentů ústředen NETSTAR umožňuje obrovské množství kombinací a možností sestav a kvůli tomu je nabízení a prodej tohoto výrobku poměrně nepřehlednou záležitostí. Přehlednost byla tedy při vyvíjení konfigurátoru naší hlavní motivací. Zásadní součástí námi vytvořené aplikace je wizard, který umožní sestavit ústřednu i uživateli s minimální znalostí problematiky. Uživatel (obchodník) pouze nastaví počet požadovaných portů různých typů, telefonů, antén či softwaru a aplikace mu sama vyexportuje sestavu, kterou lze pak ještě dále upravovat. Sestavování ústředny je možné vizualizovat a výsledek následně vyexportovat jako JPG obrázek nebo jako objednávku ve formátu XLS. Kromě obchodníků mají do konfigurátoru přístup i registrovaní VIP klienti, pro které jsme vytvořili verzi bez zobrazování cen. Příjemnou stránkou pro 2N je fakt, že si konfigurátor spravuje zcela sám přes redakční systém. Náš tým se zase těší z myšlenky, že v době Flash Playeru 7.0, kdy projekt konfigurátoru vznikal, jako jeden z prvních dokázal zařídit exportování obrázků z flashové aplikace.

Dodané služby

Na spolupráci se SiteOne si cením zvláště:

  • Rychlých reakcí a kreativity
  • Vlastní iniciativy a propracovanosti návrhů
  • Rychlosti v odezvě na jakékoliv podněty
  • Komunikace, která je na vynikající úrovni
  • Dostupných cen
Martin Mlejnek

Project Manager, 2N TELEKOMUNIKACE

Podobné projekty

Zadejte e-mail příjemce:
Vzkaz:
4 + 8 =