Portál veskole.cz

Doba, kdy si učitelka ve třídě vystačila s ukazovátkem a kouskem křídy, dávno minula. Přibývá škol, které k výuce používají smartboardy, a my jsme pro jejich učitele a učitelky vytvořili přehlednou online sborovnu, v níž mohou hledat, stahovat a sdílet hotové lekce ze všech předmětů. Předvést naše umění v oblasti webdesignu a systematizace dat nám umožnila zakázka od nového klienta, společnosti AV Media.

Portál veskole.cz
Vytisknout stránku Doporučit stránku Slovník pojmů

Jak projekt vypadá

Cíl projektu

Na základě zkušeností s původními stránkami veskole.cz si klient přál pozvednout designové kvality webu a zároveň podpořit přehlednost stránek a jednoduchost vyhledávání. Portál veskole.cz má sloužit učitelům zběhlým v práci s internetem i pedagogům, kteří se se světovou sítí ještě tak úplně neskamarádili.

Popis řešení

Na základě klientova popisu očekávání od webu jsme zpracovali seznam funkcí a pustili jsme se do designu, který byl ostatně důvodem vítězství SiteOne v tendru na realizaci portálu. Pokračovali jsme HTML šablonami a návrhem databáze, do níž jsme postupně úspěšně překonvertovali kvanta nepříliš strukturovaných dat z původního webu. Obrazem námi vytvořené databáze na vlastních webových stránkách je přehledný systém vyhledávání, který každého uživatele či uživatelku snadno dovede ke kýženým datům.
Jelikož je veskole.cz portálem, který umožňuje registrovaným uživatelům sdílet informace, bylo potřeba udělat i něco proto, aby v datech na webu nevznikal chaos. Portál jsme tedy opatřili systémem omezení, která uživatele neobtěžují, ale zároveň umožňují udržet pořádek v datech – týkají se například registrace škol, vymezení a názvů školních předmětů apod.
Při množství informací, které web obsahuje, a s vědomím, že jich do budoucna bude přibývat, jsme nemohli zapomenout ani na administrátory webu. Vytvořili jsme přívětivé administrační rozhraní, které je do určité míry propojeno se samotným webem – přihlášeným administrátorům umožňuje editaci přímo z webových stránek, aniž by museli nejprve vstupovat do redakčního systému a tam dohledávat příslušný článek.
Jsme rádi, že jsme mohli svým dílem přispět k rozvoji interaktivní výuky ve školách a přejeme učitelům a učitelkám spoustu příjemných hodin se smartboardy.

Dodané služby

Ocenění

IEA11 - 3. místo v kategorii Nejlepší portál
www.veskole.cz

Zkušenosti AV MEDIA ze spolupráce se společností SiteOne:

  • Vysoká úroveň designu
  • Vyplnění i speciálních požadavků na přání zákazníka
  • Spolehlivost plnění požadavků
  • Výborná komunikační úroveň při řešení problémů
  • Kreativní a rychlé reakce při realizaci představ zákazníka
  • Přidaná hodnota ve formě dobrých nápadů
Tereza Špetová

Vedoucí marketingu, AV MEDIA, a.s.

Veronika Biskupová

Konzultant pro vzdělání, AV MEDIA,a.s.

Podobné projekty

Zadejte e-mail příjemce:
Vzkaz:
8 + 5 =