J&T Investiční společnost

Naše Česko - od značky po web

Klient

J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST

Obor

Investování

Rok

2023

Dodané služby

Business Consulting, Digital Strategy, Development, UX a UI Design, Brand, Craft CMS

O projektu

 • Požadavky klienta
  Logo a vizuální identita nového fondu
  Jednoduchý, uživatelsky přívětivý web
  Kompletní přístup ke správě obsahu
O fondu Naše Česko

Unikátní a prémiový fond z dílny J&T Investiční společnosti poukazuje na to, jak velkou míru podnikatelského talentu můžeme najít v českých končinách. Fond poskytuje kapitál v českém prostředí a investuje do tuzemských firem napříč tržní obory. Ve své komplexitě zahrnuj malé i střední firmy, stejně jako zaběhlé titány s mezinárodním úspěchem.

Komplexní digitální podpora

 • Pro J&T jsme vytvořili
  Logo
  Brand identity
  UX a UI webu
  Web včetně Craft CMS
Naše řešení

Do sestavy projektů, které jsme realizovali pro J&T Investiční společnost, přibylo Naše Česko, prezentace nového fondu, který se soustředí na investování do českého podnikatelského prostředí. Ve výběrovém řízení jsme zvítězili také v části tvorby celého brandu fondu.

V procesu tvorby loga jsme se rozhodli pracovat přímo s názvem a zaměřením fondu - klíčovou myšlenkou bylo vizuální podobou shrnout jeho podstatu. Z názvu "Naše Česko" jsme si vybrali první písmeno, k jehož podobě jsme přistoupili z pohledu českých symbolů. Samotné "N" tak vychází z jednoho z těch nejdůležitějších - státní vlajky. Fragmentací na její díly a pootočením jedné z částí jsme se dopracovali k odvážnému zpracování písmene, které se stalo titulním aspektem loga. Jeho nazlátlá barevnost pak odráží finanční zaměření produktu. Navazující myšlenka byla, aby design odrážel prémiovost fondu, který je ve své kategorii "Rolls-Roycem". Jako doplňkový prvek v rámci identity jsme pak zvolili tenké linky v podobě lipového listu, inspirované giloší - jemnou dekorativní rytinou, kterou můžete znát z českých papírových bankovek.

Microsite webu Naše Česko jsme zpracovali do podoby one-pageru, obsahujícího všechny důležité informace pro začínající i zkušené investory. Webová stránka je postavená na platformě Craft CMS, která klientovi přináší plnou spravovatelnost obsahu včetně struktury webu nebo potenciálních jazykových verzí. Nám svou flexibilitou Craft CMS umožňuje efektivní vývoj webů s designem šitým na míru klientovi, s důrazem na vysoký výkon (web performance) a v součinnosti s naší infrastrukturou také stabilitu a zabezpečení.